Žirgų treniravimas

Tie kurie ieško jūros kriauklių, atras jūros kriaukles; tie kurie jas atvers, atras perlus.

Imam Abu Hamid Al Ghazali

Žirgų treniravimas, dažnai vadinamas žirgų užkalbėjimo menu, ne veltui užsitarnavo paslaptingumo ir metafizinio ryšio tarp žmogaus ir žirgo aureolę. Sunku nesutikti su mintimi, kad ne kiekvienas žmogus gali treniruoti žirgus. Juk ne kiekvienam žmogui sekasi įgyti pasitikėjimą tarp kitų žmonių, ką jau kalbėti apie bendravimą su jautriu gyvūnu, kurio pagrindinis instinktas, įtariant pavojų, bėgti. Žirgai yra jautrūs ir dažnai labiau intuityvesni nei žmonės. Kartais per mažai įvertiname žirgų juslinius gebėjimus, arba mūsų pažinimo ribotumą garantuojančios, nuolat besikeičiančios šiuolaikinės technologijos dažnai mus palieka užburtame rate, toli nuo gamtos ir jos nuostabių kūrinių. Iš tikro, bendraujant su žirgais, viską lemia pasitikėjimas ir žmogaus jautrumas atpažinti žirgo gebėjimus. Taip jau istoriškai susiklostė, kad žirgininkai savo prakaitu ir skaudžiomis klaidomis perkandę savo netobulumo bendraujant su žirgais priežastis, savo žinias ir įgūdžius pradėjo saugoti po paslapties šydu, kas iš tikro yra gilaus pasitikėjimo tarp žirgo ir žmogaus, ateinančio iš stebėjimo ir kantraus darbo, pasekmė.

DSC_0296sp

Visa tai žinant, nesunku paaiškinti, kodėl kartais sunku išsirinkti žmogų, kuris mokytų ir treniruotų mūsų žirgą ir kodėl kartais tai užtrunka nemažai laiko, kol esame visiškai tvirti dėl teisingo pasirinkimo. Galų gale visi žirgai yra skirtingos asmenybės. Dažnai net patyrę žirgų treniravimo meistrai ilgai negali būti tikri ar teisingu keliu eina spręsdami apie žirgo charakterį ir to pasekoje taikomus mokymo metodus. Visa tai suprantama, žinant kiek nusivylimų tenka patirti mokantis suprasti žirgus.

Rekomenduojame aktyviai įsijungti į jūsų žirgo mokymo procesą. Žirgo ugdymo proceso stebėjimas iš šalies yra dalis juodo kasdienio darbo, kuris atsispindi gerai išmokyto ir ištreniruoto sportinio žirgo elgesyje ir sportiniuose rezultatuose. Stebint mokymo ir treniravimo procesą, stebėtojas susipažįsta ir vėliau turi galimybę pats panaudoti mokymo principus išsaugojant žirgo gebėjimus ir juos tobulinant. Jei kasdieniai įsipareigojimai nesuteikia galimybės aktyviai dalyvauti nuosavo žirgo treniravimo procese, palikite tai mums. Mes mokome karštakraujus žirgus ir treniruojame juos lenktynėms. Kartais tai tiesiog kitas mastymas, nes tai iš tikro kiti žirgai, reikalaujantys kitokio mokymo proceso, nei įprasta su kontinentiniais šiltakraujais žirgais.

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save